Dom Studenta położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów dydaktycznych oraz sportowo-rekreacyjnych uczelni; siłownia, sale sportowe, budynek główny Akademii Nauk Stosowanych oraz stadion. Mieszkańcy mogą korzystać z parkingów usytuowanych bezpośrednim sąsiedztwie Domu Studenta. Obiekt dysponuje pokojami 1, 2,oraz 3 osobowymi w układzie „modułowym” –  dwupokojowe moduły mieszkalne, które posiadają własny węzeł sanitarny oraz socjalny. Mieszkańcy Domu Studenta mają możliwość korzystania z bezprzewodowej sieci internetowej. W budynku znajdują się sale wykładowe jak również Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej co pozwala mieszkańcom akademika bardzo łatwo i szybko dotrzeć na zajęcia.

Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu mieszkający w Domu Studenta mają możliwość korzystania z systemu pomocy materialnej, np. w ramach stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości.

ZAPRASZAMY

Przyjęcie do Domu Studenta odbywa się na podstawie złożonego podania, oraz uzależnione jest od odległości pomiędzy Domem Studenta, a miejscem zamieszkania (stałego zameldowania). Wnioski o przyznanie miejsca w Domu Studenta w roku akademickim 2023/2024 należy złożyć zgodnie
 z procedurą Domu Studenta dopiero po dostaniu się kandydata na listę przyjętych studentów. Wnioski o przydzielenie miejsca w DS na rok akademicki 2023/2024 można pobrać za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

Informacje teleadresowe

Dom Studenta Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu